Tüketimin Getirdikleri

    Eski çağlarda insanları tek bir amacı vardı. Hayatta kalmak. İnsanlar hayatta kalmak için birbirlerini öldürüyorlardı, diğer hayvanları ve bitkileri besi olarak TÜKETİYORLARDI. Daha sonra TÜKETEMEDİKLERİ şeyleri satmaya ve üstünlük kurmaya başladılar. Başkalarının TÜKETMESİ için TÜKETEMEDİKLERİNİ vererek onunla eş değerde bir başka şeyi TÜKETMEK için alıyorlardı.

     Daha sonra PARA kullanılmaya başlandı ve medeniyetlerin yeni yarışı para oldu. Artık kim daha zengin kim daha varlıklı, daha rahat ölçebiliyorlardı ve seviyeler biraz daha da belirginleşti.

Bundan sonra işler iyicene karışmaya başladı. İnsanlar zevki ve mutluluğu PARADA aramaya başladılar. Hep daha iyisini elde etmek için daha çok kazandılar. Ama doymadılar. Daha çok istediler. Aç hamsiler gibi koşuşturmaya başladılar. Tabii ki insanların bu tepkisini fark eden birileri vardı. ÜRETİCİLER! Aynı bizim balıkçılar gibi balıkları beslemek için yanaşırken oltayı ağızlarına takan ÜRETİCİLER!

TÜKETİCİLER aslında zengin olduklarını zannederken yönetiliyorlar. Bunun için Dünya bu halde. Suç parada DEĞİL! Suç tüm insanları bağımlı yapıp TÜKETİCİLEŞTİREN ÜRETİCİLERDE!

Dünyanın problemleri hiç bitmedi, bitmeyecek. İnsan hayatta kaldığı sürece tabii. Bunun için ya insanlar kendilerine hakim olup Dünya’ya yardım edecek, ya da birbirlerini yeyip kendini yok edecek. Buna ne doğa ne de diğer canlılar karar verecek. Maalesef buna sadece insan karar verecek. Geleceği umursamadığımız için bunları yaşıyoruz. Eğer ki geleceğimizi umursar isek daha da kötüye gitmeyeceğiz.nihonjinen1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s